Naše kurzy a workshopy

Kam za kurzem?

Kurzy probíhají v Praze nebo nedaleko Prahy v Letech u Dobřichovic v pohybovém centru Elišky Lechnerové Pohnislety. Případně za vámi rádi přijedeme do vaší firmy, sportovního klubu apod.
4hodinový Kurz

Jak poznat kvalitu svalu dotykem a jak ji ovlivnit

Používáte dotyk (palpaci) při své práci?

Sval - má svůj začátek, průběh, úpon a z toho vyplývající funkci. To je jednoduchá anatomie. Ale stačí nám k tomu, abychom zvolili správnou masáž, terapii nebo trénink? Bohužel ne. Pokud chceme kvalitně daný sval/svalovou skupinu/segment ovlivnit, potřebujeme si na ně sáhnout. A to sáhnout vědomě, vstřebat informace z našich rukou.

“Sáhnutí” je nástroj, který používáme my, fyzioterapeuté a nazýváme ho palpací. Je to silně diferencovaný hmatový vjem, který nám zprostředkovává informace nejen o vrstvách, kterých se dotýkáme a pronikáme, ale také souvislostech na vzdálenějších segmentech. Palpace nikdy nestojí sama o sobě, jen doplňuje naše pozorování a celkový dojem.

Nálezy porovnáváme s nějakou normou a jaká to je? Proč každý sval potřebuje něco jiného? Pojďte se spolu s námi v našem workshopu zamyslet a hlavně vyzkoušet sami na sobě a druhých, jaká možná napětí ve svalech evidujeme a jak k nim přistupovat.


Dotykem (palpací) získáváme hmatové informace o vrstvách, kterých se dotýkáme a kterými pronikáme. Získáváme tím také informace o vzdálenějších segmentech a také o stavu nervové soustavy.

Přibližně 4 hodinový kurz pro maximálně 12 účastníků je určen nejen pro maséry, trenéry a začínající fyzioterapeuty či studenty, ale pro kohokoli koho zajímá dotyk v terapii. Kurz je pořádány v Dobřichovicích a Praze. Po domluvě lze kurz připravit i pro vaše pracoviště.

Pro přihlášení na nejbližší kurz a více informací využijte následující odkaz:

Kontaktní formulář

Máte dotazy? Nenašli jste správný kurz nebo termín? Neváhejte a kontaktujte mě.
Jméno  E-mail Zpráva Odeslat

Kontakt

Mgr. Hana Bláhová

Letovská 306, 25229 Lety   

+420605313773

kurzyfyzio@gmail.com