Naše kurzy a workshopy

Kam za kurzem?

Kurzy probíhají v Praze nebo nedaleko Prahy v Letech u Dobřichovic v pohybovém centru Elišky Lechnerové Pohnislety. Případně za vámi rádi přijedeme do vaší firmy, sportovního klubu apod.
4hodinový Kurz

Svaly - které, jak a kdy protahovat

Naučíme vás odlišit, které svaly potřebujete protáhnout. Ukážeme vám konkrétní postupy na konkrétní svalové skupiny. Dozvíte se, proč je důležité protažení a správné nastavení v kloubech. Prohloubíte si své znalosti o těle, svalových skupinách, anatomii a fyziologii. Uvědomíte si důležitost dechu a nastavení segmentů.

Protahování svalů? je často opakovaná otázka nejen sportovců, ale také klientů masérů a trenérů. A jakým způsobem ho protáhneme? Potřebujeme k tomu znát trochu anatomii, abychom sval opravdu protáhli, tedy vzdálili úpon od začátku. A nejen to, ale také zda jdeme běhat či jsme doběhli nebo “jen” sedíme.

Většinou se zaměřujeme na ty stejné a někdy to není potřeba, nestačí nebo je nutné dělat jinak. Jak poznáte, že sval potřebuje protáhnout? Jednoduše- sáhneme si na něj a také zjistíme rozsah pohybu, který dovolí v kloubu.

Každý člověk je jiný a během dne zaujímá jiné pozice a pohyby a na základě těchto informací můžeme říci, že neexistuje jedna stejná “kuchařka” pro všechny lidi. Přesto existuje seznam svalů, které mají tendenci se zkracovat a techniky, které s nimi pracují.

Vynořují se vám určitě i jiné otázky. Například proč vlastně potřebujeme protahování? Na tuto a řadu dalších vám rády zodpovíme během našeho workshopu. Bude nejen o anatomii svalů, receptorech v nich, ale také si prakticky jednotlivé způsoby ukážeme a vyzkoušíme na sobě.

Na kurzu se dozvíte:
  • Jak vypadá sval a z čeho se skládá

  • Jaké druhy svalů máme

  • Důvody, proč protahovat a na co se dívat celkově

Na kurzu se naučíte:
  • Obecné metody a principy, jak protahovat

  • Konkrétně postupy u vybraných svalových skupin

  • Přemýšlet, jak ještě ovlivnit svaly

Proč se zúčastnit kurzu Svaly- které, jak a kdy protahovat
  • Identifikujete a protáhnete si svaly

  • Porozumíte, proč je dobré svaly protahovat, které a v jakých případech

  • Dostanete se k novým, užitečným informacím o pohledu na sebe a své klienty

Přibližně 4 hodinový kurz pro maximálně 12 účastníků je určen nejen pro maséry, trenéry a začínající fyzioterapeuty či studenty, ale pro kohokoli koho zajímá dotyk v terapii. Kurz je pořádány v Dobřichovicích a Praze. Po domluvě lze kurz připravit i pro vaše pracoviště.

Pro přihlášení na nejbližší kurz a více informací využijte následující odkaz:

Kontaktní formulář

Máte dotazy? Nenašli jste správný kurz nebo termín? Neváhejte a kontaktujte mě.
Jméno  E-mail Zpráva Odeslat

Kontakt

Mgr. Hana Bláhová

Letovská 306, 25229 Lety   

+420605313773

kurzyfyzio@gmail.com